۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1395/07/04 - تعداد بازدید : 688
كارمند بازنشسته راه آهن بعد از 30 سال بازنشستگي به ريل راه آهن بوسه زد .

قدرت اله زنوزي همكار پيشكسوت راه آهن آذربايجان بعد از 34 سال و هشت ماه تلاش در راه آهن آذربايجان در 31 شهريور ماه 1365 به افتخار بازنشستگي نائل مي گردد و در 31 شهريور سال 1395 قبراق و سر حال با چشماني اشك آلود از شوق ديدار راه آهن بعد از 30 سال با هماهنگي روابط عمومي اداره كل راه آهن آذربايجان از لكوموتيو بخاري فرشتال كه اولين شغل آقاي قدرت اله زنوزي به عنوان آتشكار اين لكوموتيو بوده بازديد كرد.

قدرت اله زنوزي با صبر و حوصله تمام به تشريح عملكرد لكوموتيو بخاري فرشتال در 30 سال قبل و چگونگي تهيه آتش در درون لكوموتيو توسط آتشكار و تامين بخار لازم براي حركت قطار پرداخت و با ذوق و علاقه تمام ابراز علاقه كرد در صورت نيازراه آهن حاضر به خدمت در راه آهن مي باشد .

زنوزي خود را مديون راه آهن مي داند و با بوسيدن ريل راه آهن با كشيدن دست به روي ريل ، دستان سياهش را مايه افتخار خود اعلام مي كند

زنوزي در مورد چگونگي ورود به راه آهن مي گويد : در راه آهن به عنوان آتشكار از 13 سالگي به عنوان كار آموز مشغول به فعاليت گرديده و اولين شغل وي آتشكار لكوموتيو بوده تا اينكه به دريافت مجوز لكوموتيو ران پايه يك موفق مي شود .

پيشكسوت راه آهن ، ديزل را عشق خود مي داند و حضور در سر كار در راه آهن را بهترين لحظات خود مي داند .

قدرت اله زنوزي به رعايت مقررات در جابجائي قطار تاكيد و ابراز مي دارد لكوموتيوران بايد عاشق راه آهن باشد وگرنه با انواع مشكلات روبرو مي گردد .

پيشكسوت راه آهن پيشنهاد مي نمايد مديران راه آهن از تجارب بازنشستگان براي آموزش لكوموتيورانان جديد با بازخواني تجارب پيشكسوتان اقدام كنند . قدت اله زنوزي در پيشنهادي ديگر راه اندازي قطار با لكوموتيو بخاري در يكي از مسيرهاي حومه اي راه آهن آذربايجان را خواستار شد .

زنوزي در ديدار با لكوموتيورانان اين اداره كل در جوي خيلي صميمي و دوستانه برگزار شد ، همكاران را به رعايت كامل مقررات سير و حركت بالاخص در ايام شب كه قدرت ديد كم است سفارش كرد . زنوزي با تهيه عكس هاي يادگاري با همكاران شاغل در شغل لكوموتيوراني و واحدهاي دپو و سير و حركت ، خاطرات خوب گذشته خود را بازگو كرد .

 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal