۱۴۰۰ يکشنبه ۱۴ آذر
شرح خبر
0 : 0 - 1394/11/26 - تعداد بازدید : 142
مرام نامه ايمني ريلي

مرام نامه ايمني ريلي

من با آگاهي كامل از نقش و تأثير ايمني در سلامتي،  رفاه و آسايش انسان، حفظ جهان هستي از آلودگي هاي زيست محيطي و تأمين شادي پايدار و درازمدت ديگران و خود (به عنوان عضوي از خانواده ريلي)، به پروردگار جهان و انسان متعهد مي گردم كه همواره در سراسر زندگي شغلي، حرفه اي و اجتماعي خود بدين مرام نامه وفادار باشم.

به انسان، به عنوان يك موجود صاحب خرد و شگفت انگيزترين پديدة آفرينش بينديشم، صديق و واقع بين بوده و اقدامات ضروري به منظور ايمن تر شدن حمل و نقل ريلي را انجام دهم.

دانش ايمني و تجربة حرفه اي خود را كه ميراث مشترك بشري است مغتنم دانسته و آنها را با ابتكار، خلاقيت و نوآوري در طراحي، برنامه ريزي و اجرا به كار بندم و كوشش كنم تا آن را به روز نگه داشته در حد توان به گنجينه دانش و تجربيات سودمند بيفزايم.

در تمام فعاليت هاي مرتبط با ايمني ريلي صداقت، دقت، نظم، عدالت، سرعت عمل، حفظ منافع ايمني ريلي را مد نظر قرار داده و سلامت و ايمني پرسنل ريلي، عابران و همجواران خط را مد نظر داشته نسبت به آنان مهربان، دلسوز و متعهد باشم.

سرمايه‌هاي ريلي چون ناوگان ريلي، تاسيسات ريلي، خط و كاركنان راه آهن را سرمايه هاي ملي دانسته، در حفظ و ايمني آنها كوشش نمايم.

از كوشش هاي ارتقاي فرهنگ ايمني و فعاليت هاي اجتماعي كه به منظور توسعة ايمني ريلي و سلامت عمومي انجام مي گيرد استقبال نموده و در آنها شركت نمايم.

در انجام وظايف حرفه اي محوله، فردي متعهد، مسئوليت پذير و مشاركت پذير باشم.

همكاران خود را تشويق به رعايت فرهنگ، استانداردها، مقررات و دستورالعمل هاي ايمني نمايم.

خدايا ؛

از تو مي‌خواهم مرا در انجام رسالتم كه همانا حفظ و ارتقاي ايمني ريلي است، به بهترين نحو ياري فرمايي تا بتوانم از مردم و نيز پرسنل و اموال راه آهن در برابر مخاطرات و حوادث دفاع نمايم."

هفته ايمني ريلي گراميباد

 

کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal