۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت
شرح خبر
0 : 0 - 1394/04/07 - تعداد بازدید : 532
كارگاه آموزشي "باورهاي عالي وتاثير آن در زندگي ،تربيت و بهداشت" در راه آهن آذربايجان برگزار شد.

كارگاه آموزشي باورهاي عالي وتاثير آن در زندگي ،تربيت و بهداشت روان بمدت 2ساعت در روز شنبه 6/4/94  توسطآقاي دكتر خيري عضو  محترم هيئت علمي دانشگاه تبريز در گروه آموزش و تحقيقات ادراه كل راه آهن آذربايجان و با شركت  50 نفر از روسا و معاونين ادارات،گروهها، واحدهاي تابعه و شركتهاي پيمانكاري راه آهن آذربايجان برگزار شد، دكتر خيري در اغاز اين كارگاه آموزشي گفت:  انســان در طول زندگي خود همواره به دنبال زندگي آرام ، پيشــرفت و كســب موفقيت است  و موفقيت در زندگي متأثر از نوع نگرش انســان به خود و جهان پيرامون اســت ، براي رسيدن به زندگي آرام و توأم با آرامش و رضايت بخش قبل از هر چيز بايد تفكرمان را اصلاح كنيم. آنگاه زندگي خود به خود تغيير خواهد كرد. چرا كه زندگي ما بر پايه انديشه ماست.

 وي افزود : امروزه بيش از هر زمان ديگر نيازمند تفكر و انديشه در باب تأثيرگذاري باور هاي عالي ديني بر تمامي امور انساني به ويژه مسايل عاطفي و روحي هستيم. بسياري از انديشمندان و صاحبنظران بر اين باورند كه مذهب تاثير انكارناپذيري بر سلامت روح و جسم و ديگر ابعاد زندگي بشر دارد، دين با مكانيسم هاي گوناگون موجب سلامت رواني فرد و جامعه مي شود. مطالعات انجام شده حاكي از آن است كه مي توان در گرو اعتقادات و اعمال صالح و اخلاقي پسنديده به يك آرامش رواني دست يافت  و قرآن كريم كه كتاب جامع برنامة زندگي انســان اســت، در آيات خود انســانها را به توجه بــه فضل و هدايت الهي دعوت و تشــويق ميكندو يكي از اهداف پيامبران نيز تغيير نگرش امتها نســبت به خود و جهان هســتي اســت.

عضو  م هيئت علمي دانشگاه تبريز  اضافه كرد علت اينكه در كتب آسماني به ايمان بسيار ســفارش شده، آن است كه ايمان واقعي انسان را قادر ميسازد كارهايي خارق العاده انجام دهد. باورهاي آدمي است كه در هر لحظه به او مي گويد كه چگونه فكر كند وچگونه زندگي كند.اصولا فرق بين انسانها،فرق بين باورهاي آنان است.انسانهاي موفق با باورهاي عالي،موفقيت را براي خود خلق مي كنند.. قانون زندگي قانون باورها و عقايد است. باورهاي عالي سرچشمه همه موفقيت هاي بزرگ است. توانمندي يك انسان را باورهاي او تعيين مي كند.انسانها هر آنچه را كه باور دارند خلق مي كنند. دستاوردهاي هر فرد را در زندگي باورهاي او مي سازند زيرا باورها تعيين كننده كيفيت انديشه هاست و انديشه ها عامل اوليه اقدام ها و اقدام ها عامل اصلي حركت است

 وي  در بخش ديگري از صحبت هاي خود افزود : حقيقت اين است كه از اوان كودكي، تربيت، اخلاق، رفتار و باورهاي والدين، معلمان و اطرافيان در شــكلگيري شــخصيت انسان نقش بســيار مهمي دارد بايد توجه داشت رفتار پدر و مادر زماني ميتواند روي فرزندان مؤثرتر باشد كه بين پدر و مادر تفاهم، همدلي و احترام وجود داشــته باشــد. تربيت صحيح فرزند ميراثي است كه والدين از خود برجا ميگذارند. القائاتي كه به ما ميشــود، چه مثبت و چه منفي، همه در ذهن ما اثر ميگذارد و در خلال ســاليان رشــد، باورهاي ما را ميسازند، انساني كه از ابتدا با الگوهاي رفتاري منفي رشـد كرده، مسلماً به راحتي نميتواند به تفكر مثبت دسـت يابد. براي مثبت انديشي نياز است كه باورهايمان را اصـلاح كنيم و باور قــوي به دنبال ايمان قــوي به وجود ميآيد. در ســاية ايمان محكم ميتوانيــم ادراكات خود از جهــان بيرون و درون را در جهت صحيح هدايت كنيم و به اين وسيله ّ تحول اساسي در زندگي خود و ّحتي ديگران ايجاد نماييم. اگر بخواهيم درهدفهاي خــود مو فق شــويم، بايد با قدرت ايمان، ارادة خود را تقويــت كنيم.

وي نقش خانواده  و والدين را در تربيت فرزندان و اصلاح جامع بي بديل توصيف كرد و افزود  در شرايط فعلي و با توجه به مشكلات جامعه افراد خانواده كمتر فرصت مي كنند دركنار هم باشند و باهم گفتگو و يا درد و دل كنند و اين امر خود به خود تهديدي براي سلامت نهاد خانواده خواهد بود به همين علت بايد خانواده ها به اين امر توجه كافي داشته باشند و روابط ميان خود و فرزندانشان را بر پايه صداقت ، عشق و عاطفه بنا كنند و  امنيت روحي و رواني كودك را در خانواده تامين كنند و به آنها نحوه صحيح و سالم زندگي كردن و همچنين نحوه برخورد درست با مشكلات را بياموزند.

                                            ناصر اسگندريان

                      كارشناس مسئول روابط عمومي اداره كل راه آهن آذربايجان

 

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal