۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1395/05/20 - تعداد بازدید : 530
مديركل راه آهن آذربايجان خبر داد
تخفيف 40 درصدي به محموله هاي ترانزيتي مسير جلفا – بندرعباس

ميرحسن موسوي روز دوشنبه در حاشيه بازديد از راه آهن جلفا در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تصميم در راستاي افزايش سهم حمل و نقل ريلي در ترانزيت كالا و با هدف گسترش و رونق حمل و نقل ريلي اعمال مي شود.
وي از اين تصميم به عنوان رويداد مثبت وزارت راه و شهرسازي در تحقق اهداف دولت يازدهم ياد كرد و گفت: راه آهن ايران به دنبال نقش آفريني بيشتر در جابجايي كالا در سراسر كشور است.
مدير كل راه آهن آذربايجان  با اشاره به دسترسي آسان و ارزان بودن حمل و نقل ريلي ابراز اميدواري كرد: تجار و بازرگانان با بهره گيري از ظرفيت هاي راه آهن و ترانزيت مطمئن ريلي هزينه هاي خود را كاهش دهند.
موسوي همچنين از برنامه ها و سياست هاي راه آهن جمهوري اسلامي در سهولت جابجايي مسافر و كالا در مبادي مرزي با كشورهاي همسايه خبر داد.
مدير كل راه آهن آذربايجان  در سفر به شهرستان جلفا با توجه به نهايي شدن تفاهم نامه قطار مسافري نخجوان مشهد از مراحل آماده سازي امكانات و زيرساخت هاي اين قطار در راه آهن جلفا بازديد كرد.
موسوي گفت: قرار است بين 20 تا 30 روز آينده اولين قطار از طريق مرز جلفا زايران امام رضا(ع) از جمهوري خودمختار نخجوان را به مشهد مقدس جابجا كند.
راه آهن جلفا اولين خط آهن برقي كشور با سابقه بيش از يك قرن با داشتن انبارهاي بزرگ نگهداري كالا و ساير زيرساخت هاي لازم نقش بسزايي در جابجايي كالا به خصوص در دوران جنگ تحميلي به عهده داشت.
با فعاليت روز افزون منطقه آزاد ارس و به واسطه وجود گمرك با سابقه، اين خط آهن مورد توجه تجار و بازرگانان داخلي و خارجي قرار گرفته است.

 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal