۱۴۰۱ جمعه ۶ خرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1395/05/14 - تعداد بازدید : 519
برگزاري ششمين دوره پرش چتربازان نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران از روي پل هوائي ريلي

عمليات هيجاني پرش با چتر به روش بيس جامپ از روي پل ريلي قطور در راه آهن آذربايجان در آستانه سالروز عمليات افتخار آفرين مرصاد با موفقيت اجراشد .
اين پرش به مدت چهار روز از تاريخ 4 /5 /1395 لغايت 8 /5 /1395صبح روز شنبه 1394/3/2 به ياد شهداي عمليات مرصاد  و5 شهيد  پل ريلي قطور در راه آهن آذربايجان  با هدف نمايش اقتدار و توانمندي نيرهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران اجر اشد
نايب رئيس هئيت ورزشهاي هوايي اجا گفت: در اين عمليات 7 نفراز چتر بازان برگزيده نيروهاي مسلح اقتدار و توانمندي خود را در پرش از ارتفاع 105 متري پل هوايي و ريلي قطور بدون چتر كمكي و تك چتر به نمايش گذاشتند.
سرهنگ بهزاد پاينده افزود: در اين روش پرش، چتر بازان پس از 3 ثانيه سقوط آزاد از روي پل اقدام به گشودن چترهاي خود كرده و با موفقيت در زمين فرود آمدند.
روش چتربازي بيس جامپ با توجه به ارتفاع كم در پرش يكي از سخت ترين و پر هيجان ترين ورزشهاي هوايي جهان است كه چتر بازان ايراني در 6 سال اخير آن را با موفقيت بر روي پل هوايي و ريلي قطور در راه آهن آذربايجان  اجرا مي كنند.
در اين 6سال بيش از 65نفر چتر باز زير نظر سرهنگ بهزاد پاينده عمليات چتربازي بيس چامپ را از روي پل ريلي و هوايي قطور در راه آهن آذربايجان  پشت سر گذاشته اند .

لازم به ذكر است   پل قطور يكي از بزرگترين پل هاي ريلي خاورميانه محسوب مي شود. اين پل مهم  نقش به سزائي در امر مبادله كالا و مسافر بين ايران و اروپا و بالعكس دارد.

 عمليات اجرايي احداث راه آهن ايران و تركيه ازسال 1347 آغاز ودر تاريخ 1350  به بهره برداري رسيد  و احداث اين پل نيز  در سال 1347 توسط دو شركت ايراني ( رانكين ) و شركت اتريشي (پور) پي ريزي و پايه هاي بتوني آن اجرا و اسكلت فلزي و شاسي آن توسط امريكائي ها انجام گرفت ودر تاريخ5/7/ 1350خط ريلي ايران و تركيه رسما افتتاح گرديد و مبادله كالاهاي اساسي كشورهاي اروپائي و ايران از اين طريق امكان پذير شد اين پل ارتباط دهنده راه ريلي ايران به تركيه ، اروپا و اخيرا نيز به علت پيوستن كشورهاي شرق آسيا به حمل و نقل ريلي گلوگاه ارتباطي، راه ورود آسياي شرق به اروپا مي باشد.

 

 

 

                                          ناصر  اسگندريان

                              كارشناس مسئول روابط عمومي اداره كل راه آهن آذربايجان

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal